Telefon
0086-632-5985228
Posta elektronike
china_b@fengerda.com
WhatsApp
0086-18663201128
 • Carburizers(Carbon raisers)

  Karburatorë (ngritës karboni)

  Carburizer, i njohur gjithashtu si agjent carburizing ose carburant, është një shtesë në prodhimin e çelikut ose hedh për të rritur përmbajtjen e karbonit. Karburizuesit përdoren për rafinimin e çelikut Karburizuesit dhe karburantët prej gize, si dhe aditivë të tjerë në karburatorë, siç janë aditivët e bllokut të frenave, si material fërkimi

 • Silicon Manganese Alloy

  Aliazh mangan silikoni

  Aliazhi i manganit të silikonit (SiMn) përbëhet nga silic, mangan, hekur, pak karbon dhe disa elementë të tjerë. Materialshtë material me gunga me një sipërfaqe metalike të argjendtë. Efektet e shtimit të silikomanganit në çelik: Si silikoni ashtu edhe mangani kanë një ndikim të rëndësishëm në vetitë e çelikut

 • Barium-Silicon(BaSi)

  Barium-silic (BaSi)

  Inokulatori i bariumit me silikon hekuri është një lloj aliazhi me bazë FeSi që përmban sasi të caktuar të bariumit dhe kalciumit, ai mund të zvogëlojë dukshëm ftohtësinë e ftohjes, duke gjeneruar shumë pak mbetje. Prandaj, inokulatori i bariumit me feril silic është më efektiv sesa inokulatori që përmban vetëm kalcium

 • Nodulizer(ReMgSiFe)

  Nodulizer (ReMgSiFe)

  Nodulizer është një varësi që mund të nxisë formimin e grafit sferoidal nga copat e grafit në proceset e prodhimit. Mund të nxisë grafit sferoidal dhe të rrisë numrin e grafit sferoidal në mënyrë që vetitë e tyre mekanike të përmirësohen. Si rezultat, duktiliteti dhe qëndrueshmëria

 • Strontium-Silicon(SrSi)

  Strontium-Silic (SrSi)

  Agjenti bërthamor i sterciumit të hekur silicit është një lloj aliazhi i bazuar në FeSi që përmban sasi të caktuar të bariumit dhe kalciumit, ai mund të zvogëlojë dukshëm ftohtësinë e ftohjes, duke gjeneruar shumë pak mbetje. Prandaj, inokulatori i bariumit me feril silic është më efektiv sesa inokulantët që përmbajnë vetëm kalc

 • Calcium-Silicon(CaSi)

  Kalcium-Silic (CaSi)

  Deoksiduesi i kalciumit të silicit është i përbërë nga elementët e silicit, kalciumit dhe hekurit, është një përbërës ideal deoksidues, agjent desulfurizimi. Përdoret gjerësisht në çelik me cilësi të lartë, çelik karboni të ulët, prodhim çeliku inox dhe aliazh bazë nikeli, aliazh titani dhe prodhime të tjera të aliazheve speciale.

 • Magnesium-Silicon (MgSi)

  Magnezium-Silic (MgSi)

  Nodulizer ferro silic magnez është ri-shkrirja e aliazheve që përbëjnë tokë të rrallë, magnez, silic dhe kalcium. Nodulizuesi i magnezit me silic silikoni është një nodulizues i shkëlqyeshëm me efekt të fortë të deoksidimit dhe desulfurizimit. Ferrosilikoni, metali Ce + La mish ose ferrosilikoni dhe toka e rrallë janë magnezi

 • FerroSilicon

  FerroSilicon

  Ferosilikoni është një lloj ferro-aliazhi që përbëhet nga prodhimi i reduktimit të silicës ose rërës me koks në prani të hekurit. Burimet tipike të hekurit janë skrap hekuri ose shkallë mulliri. Ferrosilikonët me përmbajtje silici deri në rreth 15% bëhen në furrat e shpërthimit të veshura me tulla zjarri acid.

 • FerroManganese

  FerroMangani

  Ferromangani është një lloj ferro-aliazh që përbëhet nga hekuri dhe mangani. Është bërë duke ngrohur një përzierje të oksideve MnO2 dhe Fe2O3, me karbon, zakonisht si qymyr dhe koks, ose në një furrë shpërthimi ose në një sistem të tipit të furrës me hark elektrik, quhet një furrë me hark të zhytur.

 • FerroChrome

  FerroKrom

  Ferrokromi (FeCr) është një aliazh i kromit dhe hekurit që përmban midis 50% dhe 70% krom. Mbi 80% e ferrokromit në botë përdoret në prodhimin e çelikut inox. Sipas përmbajtjes së karbonit, ai mund të ndahet në: Ferrokrom karboni të lartë / HCFeCr (C: 4% -8%), ferrokrom karboni mesatar / MCFeCr (C: 1% -4%), ferrokrom karboni i ulët / LCFeCr (C: 0.25 % -0.5%), ferrokrom mikro karboni / MCFeCr: (C: 0,03-0,15%). Kina për rritjen e përqindjes së prodhimit të ferrokromit në botë.

 • Ferro Molybdenum

  Ferro molibden

  Ferromolybdenum është një ferro-aliazh i përbërë nga molibden dhe hekur, zakonisht përmban molibden 50 ~ 60%, i përdorur si një shtesë aliazhi në prodhimin e çelikut. Përdorimi kryesor i tij është në bërjen e çelikut si shtesë e elementit të molibdenit. Shtimi i molibdenit në çelik mund të bëjë që çeliku të ketë uniforme kristal i imët

 • Stainless Steel Cut Wire Shot

  Teli i prerë prej çeliku inox

  Shtresa e telit të prerë prej çeliku inox është specialiteti ynë i veçantë. Isshtë bërë nga tela çelik inox SUS200, 300, 400 të prera në segmente. Teli i prerë prej çeliku inox po përdoret në një numër në rritje të aplikacioneve të rëndësishme kur ndotja e zezë në çelik inox që prish, titan

 • Forged Stainless Steel Shot

  E shtënë e çelikut të falsifikuar

  Shkrepja e çelik inox e falsifikuar është bërë nga tela çelik inox seri SUS200, 300, 400 dhe terren në topa me rrumbullakësi të ndryshme. Shkrepja prej çeliku të pandryshkshëm ka rezistencë të mirë ndaj nxehtësisë, rezistencë ndaj korrozionit, sipërfaqe me shkëlqim. Mund të marrë efekt perfekt në copat e çelikut

 • Cast Stainless Steel Shot

  Shot çelik inox

  Shkrepja prej çeliku inox është lloji mediatik që është bërë më popullor. Këto produkte performojnë në mënyrë të ngjashme me plumbat prej çeliku, megjithatë, është bërë prej çeliku inox. Ai përmban një përqendrim më të lartë të nikelit dhe kromit. Dhe a është media e mirë për t'u marrë parasysh kur ndotja me ngjyra e pjesës së punës nuk mund të jetë

 • High Carbon Rounded Steel Shot

  Shtënë çeliku e rrumbullakosur në karbon të lartë

  Shkrepja e çelikut të karbonit të lartë, e bërë nga çeliku i veçantë, i ngurtësuar dhe i zbutur, ka një përmbajtje në karbon më të madh se 0.85%. Përmes procesit të atomizimit, grimcave sferike të bëra prej çeliku të shkrirë. Fengerda kontrollon në mënyrë rigoroze çdo lidhje të prodhimit, veçanërisht kontrollin e deoksidimit dhe dekarbonizë

 • Low Carbon Rounded Steel Shot

  Shtënë çeliku e rrumbullakosur në karbon të ulët

  Të shtënat e çelikut me karbon të ulët përmbajnë më pak karbon, fosfor dhe squfur sesa ato të çelikut me karbon të lartë. Prandaj, struktura e brendshme mikro e shkrepjeve me karbon të ulët është shumë më e butë. Shkrepjet e çelikut me karbon të ulët janë më të buta krahasuar me ato të çelikut me karbon të lartë gjithashtu.

 • Aluminum shot/cut wire shot

  Shtënë alumini / tela prerë tela

  Shtresa me tel të prerë prej alumini (Aluminium Shot) është e disponueshme në klasa alumini të përziera (4043, 5053) si dhe notat e aliazheve siç është lloji 5356. Notat tona të përziera japin varg mesatar B (Përafërsisht 40) fortësi Rockwell ndërsa lloji 5356 do të japë Rockwell të lartë Fortësia B në intervalin 50 deri 70.

 • Red Copper shot/copper cut wire shot

  Shtënë bakri të kuq / tela prerë bakri

  1. Largon blicin deri në 0.20 ″ nga hedhjet e vdesit pa dëmtuar sipërfaqen
  Redukton konsumimin në pajisjet e shpërthimit
  Heq bojën dhe veshjet e tjera pa dëmtuar sipërfaqen e pjesës
  Filmi i hollë i zinkut depozitohet në pjesët e çelikut gjatë ciklit duke siguruar mbrojtje afatshkurtër të ndryshkut

 • Zinc shot/Zinc cut wire shot

  Shtënë zinku / Shtënë tel me prerje zinku

  Ne ofrojmë një gamë cilësore të Zink Cut Wire Wire. Në dispozicion me tarifa kompetente, produktet tona zvogëlojnë konsumimin e pajisjeve të shpërthimit. Këto shkrepje tela me prerje zinku janë më të buta se tela të prerë prej çeliku inox ose produkte të hedhura. Shtresa me tel të prerë zinku është në dispozicion në madhësi të ndryshme.

 • Grinding Steel Shot

  Shkrepje çeliku bluarje

  Goditja prej çeliku për bluarjen e aliazhit bazohet në goditje çeliku me karbon të lartë, goditje çeliku me karbon të ulët dhe goditje çeliku të ulët vanadium, duke marrë parasysh dobësinë fatale të produkteve të mësipërme: vrima e ajrit, çarjet, ndryshimi i fortësisë, zhvilloni produktet e reja teknologjia e falsifikimit, ajo mund të zgjedhë materialin e ndryshëm

 • Forging steel ball

  Topëz çeliku falsifikues

  Topi i rrotullimit të çelikut falsifikues është bërë prej çeliku të rrumbullakët si lëndë e parë, e cila përpunohet fizikisht nga teknologjia e re e mbështjelljes dhe falsifikimit dhe më pas prodhohet nga teknologjia speciale e trajtimit të nxehtësisë.
  Pas viteve të grumbullimit të përvojës dhe testeve të përsëritura,

 • Cut Wire Shot/New Wire

  Prerja e telit / tela e re

  Cut Wire Shot është prodhuar nga tela me cilësi të lartë e cila pritet në një gjatësi rreth të barabartë me diametrin e saj. Teli i përdorur për të prodhuar Shtrirjen e Telave të Prerë mund të jetë prej Çeliku të Karbonit, Çelikut, Alumini, Zinkut, Lidhjes së Nikelit, Bakrit ose lidhjeve të tjera të metaleve. Ende ka cepat e mprehtë nga prerja

 • Cut Wire Shot/Used Wire

  Tela e prerë / tela e përdorur

  Teli i prerë i çelikut të ricikluar është një lloj produkti që përdor materialin e ricikluar, kostoja e tij materiale është më e ulët dhe është e vështirë për të prodhuar produkte me precizion të lartë, ky lloj produkti mund të përdoret vetëm për të pastruar sipërfaqen e hedhur. Mainlyshtë kryesisht e përdorur në publik zonat.Për klientët që nuk kanë të veçantë

 • High Carbon Angular Steel Grit

  Gërryes çeliku këndor me karbon të lartë

  Gërrya këndore çeliku me karbon të lartë prodhohet nga pllaka çeliku me karbon të lartë. Shkrepjet prej çeliku që shtypen në formë grimcash të grimcuar dhe më pas zbuten në tre fortësi të ndryshme (GH, GL dhe GP) për t'u kujdesur për aplikime të ndryshme. Shkalla e çelikut me karbon të lartë përdoret gjerësisht si mjet për shkallëzimin

 • Low Carbon Angular Steel Grit

  Gërryes këndor këndor me karbon të ulët

  Zalli këndor këndor me karbon të ulët prodhohet nga çeliku me karbon të ulët
  të shtëna. Të shtëna çeliku që janë thërrmuar në grimcë të grimcuar. Pa defekte për shkak të trajtimit të nxehtësisë pasi që trajtimi shtesë nuk është i nevojshëm.

 • Bearing Angular Steel Grit

  Mbajtja e zhavorrit çeliku këndor

  Mbajtja e këndit çeliku këndor është bërë nga pllaka mbajtëse të thyer. Çeliku mbajtës ka elemente të rralla Cr, Mo, ka një qëndrueshmëri të mirë brenda strukturës. Shkrirja e çelikut mbajtës anguler ka performancë të lartë të qëndrueshme, rezistencë të lartë ndaj konsumit, jeta e saj e punës është 2.5 herë më e gjatë Gërryes çeliku me karbon të lartë dhe karbin të ulët