Telefon
0086-632-5985228
Posta elektronike
china_b@fengerda.com
WhatsApp
0086-18663201128

Mbajtja e zhavorrit çeliku këndor

Përshkrim i shkurtër:

Mbajtja e këndit çeliku këndor është bërë nga pllaka mbajtëse të thyer. Çeliku mbajtës ka elemente të rralla Cr, Mo, ka një qëndrueshmëri të mirë brenda strukturës. Shkrirja e çelikut mbajtës anguler ka performancë të lartë të qëndrueshme, rezistencë të lartë ndaj konsumit, jeta e saj e punës është 2.5 herë më e gjatë Gërryes çeliku me karbon të lartë dhe karbin të ulët


Detaje të Produktit

Etiketat e produkteve

Modeli / Madhësia:G12-G150 Φ0.1mm-2.8mm

Detaje të Produktit:

Mbajtja e këndit çeliku këndor është bërë nga pllaka mbajtëse të thyer. Çeliku mbajtës ka elemente të rralla Cr, Mo, ka një qëndrueshmëri të mirë brenda strukturës. Shkrirja e çelikut mbajtës anguler ka performancë të lartë të qëndrueshme, rezistencë të lartë ndaj konsumit, jeta e saj e punës është 2.5 herë më e gjatë Gërryes çeliku me karbon të lartë dhe zhavor çeliku me karbin të ulët

Specifikimet kryesore:

PROJEKTI

SPECIFIKIM

METODA E TESTIMIT

PËRBËRJE KIMIKE

C

0.65-1.2%

P

.00.025%

ISO 9556: 1989

ISO 439: 1982

ISO 629: 1982

ISO 10714: 1992

 

Si

0,15-0,6%

Cr

0.2-0.4%

 

 

Mn

0.45-0.85%

Mo

0,1-0,15%

 

 

S

.00.025%

Ni

/

 

MIKROTRUKTURA

Sorbiti homogjen i ngatërruar

GB / T 19816.5-2005

Dendësia

.47,4g / cm³

GB / T 19816.4-2005

JASHTFORFORMONI

Formë e sheshtë, shumë këndore, këndore e mprehtë

Vizuale

VARDRSHTIRSI

HV: 600-700 (HRC55-60)

HV: 700-810 (HRC60-65)

GB / T 19816.3-2005

Avantazhet dhe aplikimet

Rit Mbërthimi i çelikut këndor është i qëndrueshëm në material, i shkëlqyeshëm në përbërje dhe përmban elementin e rrallë Cr Mo, fortësi të lartë, veçanërisht i përshtatshëm për ndërtimin e anijeve dhe tubacioneve dhe copë tjetër të madhe.

Procesi i prodhimit të zhavorrit çeliku këndor është i ndryshëm, procesi i prodhimit nuk ndryshon përbërjen e lëndëve të para dhe karakteristikat.

Ttshtë përdorur posaçërisht për prerjen e granitit dhe mund të ndihmojë klientët të arrijnë efikasitet të prerjes më të shpejtë dhe sipërfaqe më të butë të prerjes që i atribuohet skajeve të mprehta, madhësive uniforme dhe rezistencës së mirë të konsumimit.

Mbajtja e zhavorrit çeliku këndor nuk është e lehtë për t'u thyer, pluhuri i vogël, mund të përmirësojë në mënyrë efektive mjedisin e punës së punëtorisë së shpërthimit të rërës, të zvogëlojë ngarkesën në mbrojtjen e mjedisit të kolektorit të pluhurit dhe shëndetin.

HisKjo zhavor i ri çeliku është bërë nga mbajtja e çelikut të prerë i cili ruan SHTETIN FALAS, por jo SHTETIN E KALIMIT. Me procesin profesional të shuarjes, dërrmimit, shoshitjes dhe trajtimeve speciale të nxehtësisë, një grimcë e tillë tregon formë këndore me tipare të rezistencës gërryese dhe duktilitetit të ndikimit. Gjatë përdorimit, është provuar që forma këndore e zhavorrit gradualisht bëhet hark, i cili është i përshtatshëm për shkrirjen e sipërfaqes së oksigjenuar, pastrimin e sipërfaqes dhe peening sipërfaqen, në mënyrë që të përmirësojë shumë efikasitetin e shpërthimit dhe cilësinë e veshjes, dhe për të zvogëluar energjinë kinetike të bojës, konsumit gërryes dhe kështu me radhë, si dhe për të zgjatur jetën e veshjes së pjesëve.


  • E mëparshme:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni