Telefon
0086-632-5985228
Posta elektronike
china_b@fengerda.com
WhatsApp
0086-18663201128
  • Ferro Molybdenum

    Ferro molibden

    Ferromolybdenum është një ferro-aliazh i përbërë nga molibden dhe hekur, zakonisht përmban molibden 50 ~ 60%, i përdorur si një shtesë aliazhi në prodhimin e çelikut. Përdorimi kryesor i tij është në bërjen e çelikut si shtesë e elementit të molibdenit. Shtimi i molibdenit në çelik mund të bëjë që çeliku të ketë uniforme kristal i imët