Телефон
0086-632-5985228
Е-пошта
china_b@fengerda.com
WhatsApp
0086-18663201128
 • High Carbon Angular Steel Grit

  Аголен челичен рез од висок карбон

  Аголна челична ронка од висок јаглерод е произведена од шут од високо јаглероден челик. Челични снимки што се уништени до грануларен песок се формираат и последователно се мерат на три различни цврстини (GH, GL и GP) за да се грижат за различни апликации. Високо-јаглероден челичен ронки е широко користен како медиум за скалирање

 • Low Carbon Angular Steel Grit

  Нискојаглероден аголен челичен ронки

  Аголна челична ронка со низок јаглерод се произведува од челик со низок јаглерод
  истрел. Фотографии од челик што се уништени до грануларен песок. Без дефекти поради термичка обработка бидејќи дополнителен третман не е потребен.

 • Bearing Angular Steel Grit

  Лежиште на аголна челична ронка

  Аголна челична решетка е изработена од брокирани плочи за лежишта. Лежиштето челик има Cr, Mo ретки елементи, има добра стабилност во структурата. Лежиштето на челичен агол има високи стабилни перформанси, висока отпорност на абење, неговиот работен век е 2,5 пати подолг од висока јаглеродна челична ронка и низок карбин