Телефон
0086-632-5985228
Е-пошта
china_b@fengerda.com
WhatsApp
0086-18663201128

Центар за истражување и развој

Центар за истражување и развој

Тимот за истражување и развој на ФЕНГ ЕРДА ГРУП може да ви даде професионална и навремена техничка поддршка и услуга. Нашиот постар инженер има повеќе од 20 години професионална техничка експертиза, тие дизајнираа многу патенти на абразив, како што се фалсификување на шут од не'рѓосувачки челик, челичен шут за мелење легури. Со нашиот силен тим за истражување и развој, освоивме многу награди за технологија и добивме добра репутација на меѓународниот пазар.

Анализатор на голема брзина на елементи

Рачен спектрометар

Индуктивна печка со висока фреквенција

Тестер за микро-цврстина