Телефон
0086-632-5985228
Е-пошта
china_b@fengerda.com
WhatsApp
0086-18663201128

Абразивна фабрика

Абразивна фабрика

Модерна работилница

Тенгжу Фенгда Метал Производи копродукции, Рибар, подружница на ФЕНГ ЕРДА ГРУП. Основано е во 1998 година, има 260 вработени со регистриран капитал од 78 милиони јуани и годишна излезна вредност од 450 милиони јуани. Постојат три автоматски производствени линии, главно за производство на метални абразиви, главните производи се: (леарница) шут од висока јаглероден челик / челична ронка, нискоглероден челичен шут / челична ронка, (мелење за ковање) челична жица исечена шут, легура мелење, нерѓосувачки челичен шут, бакарен шут, алуминиумски шут, шут од цинк, (патентирани пронајдоци) со носач на челик, мешани абразиви и така натаму.

Модерна работилница

Tengzhou Fengda Metal Products Co., Ltd. дизајнира и произведува 150.000 тони разни метални абразиви годишно. Меѓу нив, се произведуваат 90.000 тони челични истрели и производи од челични гриз. Производите се во согласност со стандардите SAEJ441 ​​/ 444. Steelичани шут и легури од челик произведуваат 40 000 тони годишно. Производите се во согласност со стандардите на VDF18001-2009 и CSSA70001-200. Истрели од не'рѓосувачки челик (имплементација на производот на стандардот "SN / T 2079-2008"), бакарни снимки, алуминиумски пукања и други абразиви од обоени метали вкупно 20 000 тони годишно.

European customer visit

Европска посета на клиенти

Посета на клиенти од Азија

Линија за производство на челични шути

Линија за производство на челични шути

Носечка линија за производство на челични ронки

Линија за производство на жичен шут

Продавница за мелење

Продавница за мелење

Линија за пакување

Линија за пакување