Telefon
0086-632-5985228
Posta elektronike
china_b@fengerda.com
WhatsApp
0086-18663201128

Teli i prerë prej çeliku inox

Përshkrim i shkurtër:

Shtresa e telit të prerë prej çeliku inox është specialiteti ynë i veçantë. Isshtë bërë nga tela çelik inox SUS200, 300, 400 të prera në segmente. Teli i prerë prej çeliku inox po përdoret në një numër në rritje të aplikacioneve të rëndësishme kur ndotja e zezë në çelik inox që prish, titan


Detaje të Produktit

Etiketat e produkteve

Modeli / Madhësia:0.2-2.5 mm

Detaje të Produktit:

Shtresa e telit të prerë prej çeliku inox është specialiteti ynë i veçantë. Isshtë bërë nga tela çelik inox SUS200, 300, 400 të prera në segmente. Shtresa e telit të prerë prej çeliku inox po përdoret në një numër në rritje të aplikacioneve të rëndësishme ku ndotja me ngjyra në prishjen e çelikut inox, titan, alumin, ose objekte të tjera pune me ngjyra mund të jenë të dëmshme. Përdoret gjithashtu në qërimin e këtyre metaleve (çelik inox, titan, bronz ose alumin) në objektet e punës që i nënshtrohen plasaritjes së korrozionit të stresit.

Specifikimet kryesore:

PROJEKTI

SPECIFIKIM

METODA E TESTIMIT

PËRBËRJE KIMIKE

 

.0.8%

P

0,045%

ISO 9556: 1989

ISO 439: 1982

ISO 629: 1982

ISO 10714: 1992

Si

1.00%

Cr

18.0-20.0%

Mn

.02.0%

Ni

8.0-10.0%

S

0,030%

Mo

/

MIKROTRUKTURA

Austeniti i zbukuruar

GB / T 19816.5-2005

Dendësia

7.8g / cm³

GB / T 19816.4-2005

JASHTFORFORMONI

Sipërfaqe me shkëlqim të ndryshkur, formë cilindrike

Vizuale

VARDRSHTIRSI

HV: 240-600 (HRC20.3-55.2)

GB / T 19816.3-2005

E papërpunuar Materiali :

Rasti ekonomik për përdorimin e telit të prerë prej çeliku inox në operacionet e pastrimit dhe pastrimit të shpërthimeve është mjaft i lehtë për t'u bërë. Teli i prerë nuk thyhet ose prishet gjatë përdorimit, sepse është një copë e fortë. Si rezultat, ju merrni këto përfitime:

Shot Shtresa e telit të prerë prej çeliku të pandryshkshëm ka një jetë të dobishme dukshëm më të madhe sesa goditja prej çeliku të hedhur ose pllaka e zierë dhe tela e prerë karboni

GenerationGjenerimi i pluhurit është dukshëm më i ulët - operacionet e shpërthimit janë shumë më të pastra

Shot Shtresa me tela të prerë prej çeliku inox prodhon rezultate të shkëlqyera për shkak të uniformitetit dhe forcës së saj

T Do t'ju bëjë një organizatë "Gjelbër" sepse disponimi i mediave të shpenzuara do të zvogëlohet ndjeshëm. (Ju nuk do të keni nevojë për aq shumë goditje, kërkesat e inventarit do të jenë më të ulëta, dhe transporti i mallrave përbrenda do të kushtojë më pak.)

NOTNUK do të futni ndotje me ngjyra në hedhjet me ngjyra ose objektet e punës siç ndodh me përdorimin e çelikut të derdhur ose telave të prerë të karbonit

Aplikimet:

300 SERI

Zbatimet: Parandalon ndotjen me ngjyra kur shpërthen ose peening çelik inox, titan, alumin, ose sende të tjera pune me ngjyra.

Specifikimet: Në dispozicion në formë të kushtëzuar me çertifikim për të përmbushur MILS 13165C, SAE J441 dhe specifikimet e hapësirës ajrore AMS 2431/4. Çeliku i pandryshkshëm Prerë Wire Wire ka një fortësi Rockwell C prej 50 - 58 HRC

400 SERI

Zbatimet: Për përgatitjen e aluminit për heqjen e bojës dhe hedhjes së aluminit për shfryrje dhe përfundim.

Specifikimet: Parandalon ndotjen me ngjyra - por më e butë (në HRC 30 - 35) dhe më pak e kushtueshme se Seria 300 Stainless.


  • E mëparshme:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni