Telefon
0086-632-5985228
Posta elektronike
china_b@fengerda.com
WhatsApp
0086-18663201128
 • Carburizers(Carbon raisers)

  Karburatorë (ngritës karboni)

  Carburizer, i njohur gjithashtu si agjent carburizing ose carburant, është një shtesë në prodhimin e çelikut ose hedh për të rritur përmbajtjen e karbonit. Karburizuesit përdoren për rafinimin e çelikut Karburizuesit dhe karburantët prej gize, si dhe aditivë të tjerë në karburatorë, siç janë aditivët e bllokut të frenave, si material fërkimi

 • Barium-Silicon(BaSi)

  Barium-silic (BaSi)

  Inokulatori i bariumit me silikon hekuri është një lloj aliazhi me bazë FeSi që përmban sasi të caktuar të bariumit dhe kalciumit, ai mund të zvogëlojë dukshëm ftohtësinë e ftohjes, duke gjeneruar shumë pak mbetje. Prandaj, inokulatori i bariumit me feril silic është më efektiv sesa inokulatori që përmban vetëm kalcium

 • Nodulizer(ReMgSiFe)

  Nodulizer (ReMgSiFe)

  Nodulizer është një varësi që mund të nxisë formimin e grafit sferoidal nga copat e grafit në proceset e prodhimit. Mund të nxisë grafit sferoidal dhe të rrisë numrin e grafit sferoidal në mënyrë që vetitë e tyre mekanike të përmirësohen. Si rezultat, duktiliteti dhe qëndrueshmëria

 • Strontium-Silicon(SrSi)

  Strontium-Silic (SrSi)

  Agjenti bërthamor i sterciumit të hekur silicit është një lloj aliazhi i bazuar në FeSi që përmban sasi të caktuar të bariumit dhe kalciumit, ai mund të zvogëlojë dukshëm ftohtësinë e ftohjes, duke gjeneruar shumë pak mbetje. Prandaj, inokulatori i bariumit me feril silic është më efektiv sesa inokulantët që përmbajnë vetëm kalc

 • Calcium-Silicon(CaSi)

  Kalcium-Silic (CaSi)

  Deoksiduesi i kalciumit të silicit është i përbërë nga elementët e silicit, kalciumit dhe hekurit, është një përbërës ideal deoksidues, agjent desulfurizimi. Përdoret gjerësisht në çelik me cilësi të lartë, çelik karboni të ulët, prodhim çeliku inox dhe aliazh bazë nikeli, aliazh titani dhe prodhime të tjera të aliazheve speciale.

 • Magnesium-Silicon (MgSi)

  Magnezium-Silic (MgSi)

  Nodulizer ferro silic magnez është ri-shkrirja e aliazheve që përbëjnë tokë të rrallë, magnez, silic dhe kalcium. Nodulizuesi i magnezit me silic silikoni është një nodulizues i shkëlqyeshëm me efekt të fortë të deoksidimit dhe desulfurizimit. Ferrosilikoni, metali Ce + La mish ose ferrosilikoni dhe toka e rrallë janë magnezi