Telefon
0086-632-5985228
Posta elektronike
china_b@fengerda.com
WhatsApp
0086-18663201128

Shkrepje çeliku bluarje

Përshkrim i shkurtër:

Goditja prej çeliku për bluarjen e aliazhit bazohet në goditje çeliku me karbon të lartë, goditje çeliku me karbon të ulët dhe goditje çeliku të ulët vanadium, duke marrë parasysh dobësinë fatale të produkteve të mësipërme: vrima e ajrit, çarjet, ndryshimi i fortësisë, zhvilloni produktet e reja teknologjia e falsifikimit, ajo mund të zgjedhë materialin e ndryshëm


Detaje të Produktit

Etiketat e produkteve

Modeli / Madhësia:0,4-2,5 mm

Detaje të Produktit:

Goditja prej çeliku për bluarjen e aliazhit bazohet në goditje çeliku me karbon të lartë, goditje çeliku me karbon të ulët dhe goditje çeliku të ulët vanadium, duke marrë parasysh dobësinë fatale të produkteve të mësipërme: vrima e ajrit, çarjet, ndryshimi i fortësisë, zhvilloni produktet e reja teknologjia e falsifikimit, ajo mund të zgjedhë materialin e ndryshëm sipas përdorimit të ndryshëm, kostoja e tij varet nga zona e aplikimit, mund të zgjasë jetën e përdorimit, ka një performancë me kosto të lartë. Të shtënat me tela të prera çeliku janë në dispozicion në tre fortësi të ndryshme: 45-50 HRC , 50-55 HRC dhe 55-60 HRC me madhësi që variojnë nga 0.20 mm në 2.50 mm. Të shtënat tona me tela të prera përputhen me SAE J441, AMS 2431 dhe VDFI 8001.

Specifikimet kryesore:

Madhësia: 0.2-2.5 mm
VARDSHTIRSIA: HRC40-50

HRC45-55

HRC50-60

HRC> 60

Forma G1 Kushtëzuar

G2 Kondicionuar dyfish

G3 Sferike

PROJEKTI

SPECIFIKIM

METODA E TESTIMIT

PËRBËRJE KIMIKE

C

0,45-0,75%

P

< 0,04%

ISO 9556: 1989

ISO 439: 1982

ISO 629: 1982

ISO 10714: 1992

 

Si

0,10-0,30%

Cr

/

 

 

Mn

0,40-1,5%

Mo

/

 

 

S

< 0,04%

Ni

/

 

MIKROTRUKTURA

Martensiti ose troositi ose pearliti i deformuar

GB / T 19816.5-2005

Dendësia

407.40g / cm³

GB / T 19816.4-2005

JASHTFORFORMONI

Madhësia homogjene, shkëlqimi i përsosur, forma e topit

Vizuale

Pse të zgjidhni Shot bluarje aliazh?

Seksioni kryq i bluarjes

Seksioni kryq i shtënë çeliku

Bluarja e lëndëve të para të shtënë

Lëndët e para të Shkrepura nga Çeliku

Is , madeshtë bërë prej tela çeliku të falsifikuar, pa vrimë ajri, çarje dhe ndryshim fortësie.      

The , Sipas kërkesave të ndryshme të fushave të ndryshme, ne mund të zgjedhim materiale të ndryshme prej tela çeliku.

Shot shot Goditja bluarëse është më elastike, dhe jeta është 1.5 herë më e lartë se ajo e goditjes së çelikut.

Pi pi Copa e punës e pastruar nga Grinding shot është e bardhë-argjend, dhe sipërfaqja e pastruar nga çeliku i hedhur bëhet gri e errët.

Effect effect Efekti i pastrimit është më i plotë se ai i goditjes prej çeliku, dhe nuk ka nevojë për pastrim dytësor. Pas pastrimit, vrazhdësia e pjesës së punës plotëson kërkesat.

, , Për shkak të avantazheve të mungesës së vrimës së ajrit, pa çarje dhe nuk është e lehtë për tu thyer në copëza çeliku bluarëse falsifikuese, sasia e mbushjes në procesin e shpërthimit është më e vogël, pluhuri në procesin e shpërthimit është më i vogël, intensiteti i punës së punës është i ulët , dhe ndotja e mjedisit mund të zvogëlohet.

Krahasimi i përparësive

 

Shkrepje çeliku me karbon të ulët

Goditje çeliku bluarje

Shkrepje çeliku me karbon të lartë

C

0,08-0,20

0,45-0,75

0,80-1,20

S

0.05 ≤

0,03 <

0.05 ≤

Mn

0,35-1,50

0,50-1,50

0,50-1,20

P

0.05 ≤

0,03 <

0.05 ≤

Si

0.10-2.00

0.30-0.60

0,40 ≥

HRC

40-50

40-60 / 50-60

40-50

Kripësi

M45mg / ㎡

M18mg / ㎡

M45mg / ㎡

lodhje jeta

4000-4200

5400-5800

2500-2800


  • E mëparshme:
  • Tjetra:

  • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni