Телефон
0086-632-5985228
Е-пошта
china_b@fengerda.com
WhatsApp
0086-18663201128
  • Silicon Manganese Alloy

    Легура на силициум манган

    Силициумска легура на манган (SiMn) е составена од силициум, манган, железо, малку јаглерод и некои други елементи. Тоа е трнлив материјал со сребрена метална површина. Ефекти од додавање на силикоманган во челик: И силициумот и манганот имаат важно влијание врз својствата на челикот