Телефон
0086-632-5985228
Е-пошта
china_b@fengerda.com
WhatsApp
0086-18663201128
 • Aluminum shot/cut wire shot

  Алуминиумски истрел / исечен жичен удар

  Алуминиумскиот удар со жица (алуминиумски шут) е достапен во мешани алуминиумски оценки (4043, 5053), како и во легури на оценки како тип 5356. Нашите мешани оценки даваат среден опсег Б (приближно 40) цврстина на Rockwell, додека типот 5356 ќе даде висок Rockwell Цврстина на Б во опсегот од 50 до 70.

 • Red Copper shot/copper cut wire shot

  Удар на црвена бакарна жица

  1. Отстранува блиц до 0,20 ″ од леано фрлање без оштетување на површината
  Намалува абење на опремата за експлозија
  Отстранува боја и други облоги без оштетување на површината на делот
  Тенкиот филм од цинк се таложи на челични делови за време на циклусот, обезбедувајќи краткорочна заштита од 'рѓа

 • Zinc shot/Zinc cut wire shot

  Удар од цинк / жица засечена жица

  Ние нудиме квалитативен опсег на снимки од жица за намалување на цинк. На располагање по компетентни цени, нашите производи го намалуваат абењето на опремата за експлозија. Овие снимки од жица исечени од цинк се помеки од жицата за сечење од не'рѓосувачки челик или леаните производи. Shotица засечена цинк е достапна во различни големини.