Телефон
0086-632-5985228
Е-пошта
china_b@fengerda.com
WhatsApp
0086-18663201128

IFEX 2019 ВО ИНДИЈА

Feng erda Group учествуваше на IFEX 2019 во Индија од 18 до 20 јануари. Тоа беше одличен состанок на индустријата за леење, се запознавме со многу дилери и фабрики за леење во Индија.

Групацијата Фенг ерда има две подружници: Тенгжу Фенг Ерда метални производи копродукции, ООД и Тенгжу Делифу Кастинг материјал копродукции, Ltd. Опфаќањето на главните производи на Фенгерда: Челичен удар, Челичен рендан, Снилен челик за мелење легиран лепак, Истрел од не'рѓосувачки челик, Wireица засечена челик и др. Делифу главни производи за покривање: Феросилициум, Фероманган, легура на силициум манган, ферохром, инокуланти од феромолибден и др. Нашите производи се користат во индустријата за леење, во воздушната индустрија, во автомобилската индустрија, во бродоградба и така натаму.

67-ми Конгрес на Индијана леарница и со IFEX 2019, Изложби за изложба „Каст Индија“ истовремено со 15-тиот конгрес на азиската леарница на 18-19-20 јануари 2019 година, домаќин на Делхи NCR поглавје во Индија Експо Центар и Март, Голема Ноида, НЦР од Delу Делхи во име на северниот регион на Институтот за индиски леарници.

Индиската леарна индустрија ужива статус на втор најголем производител на компоненти за леење во светот со околу 10 милиони тони производство годишно.

Самитот ќе биде место за средби на производителите на лиење, добавувачи на леарници, купувачи на лиење и претприемачи за да истражуваат нови патишта во индустријата и да ги покажат нивните можности. Самиот настан е инспиративен за заедницата за леарници и за новите практиканти бидејќи очекуваме повеќе од 1500 регистрирани делегати и 10 000 посетители овојпат да биде најголемата глобална конференција за индустријата за леење.

Единствениот саем во Индија, кој забрзано станува една од важните дестинации за извори на извори во Азија - Cast India Expo ќе се организира истовремено со IFEX 2019 и 67 Индиски конгрес за леарници. Ова е одлична платформа за леарниците од цела Индија да ги прикажат своите капацитети и можности на купувачите што доаѓаат низ целиот свет.

ФЕНГЕРДА ГРУП се фокусира на квалитет, создава бренд, им служи на клиентите и презема општествена одговорност. Добро е прифатен од домашни и странски клиенти


Време на објавување: 15-ти декември -20-2020 година